Individualūs metaliniai laiptai

metaliniai_laiptai

UAB ,,Fortius“ jau daugiau nei 30 metų gamina ir montuoja įvairius metalo gaminius, tame tarpe ir laiptus bei jų sudedamąsias dalis. Visas gamybos bei montavimo procesas iš vienų rankų.

Laiptų gamybai pasitelkiame modernią įrangą. Metalo lakštus pjaustome CNC plazminio pjovimo kompiuterizuotomis staklėmis. Tiksliam metalo vamzdžių pjovimui naudojamos juostinio pjovimo modernios staklės.

Metalinių laiptų gamyba

Pagrindiniai reikalavimai laiptų gamyboje yra saugumas ir patogumas, tik po to aptariama išvaizda ir kaina.

Metalas visada buvo ilgaamžiškumo, kokybės, ir prabangos ženklas, todėl metaliniai laiptai išsiskiria iš kitų savo konkurentų.

Metalo gaminiai tiks prie kiekvieno interjero, ar jis būtų modernus ar klasikinis. Mūsų projektuotojas nemokamai atvyks, išmatuos, patars ir suteiks visą reikalingą informaciją apie laiptų gamybą pagal Jūsų objekte esamą situaciją.

Laiptų pasirinkimui reikia rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, nes teisingai parinkta vieta, laiptų forma, dizainas, apšvietimas gali sutaupyti netik vietos ar pinigų, bet ir tapti pagrindiniu Jūsų namo interjero akcentu.

Po konsultacijos ir aptarimo su projektuotoju laiptų sąmatą ir planą pateiksime per 3 darbo dienas.

Suderinus sąmatą, bus paruošta sutartis po kurios pasirašymo laiptų karkasas bus pagamintas per 1-2 mėn. Sąmatos bei plano derinimą galima paspartinti jeigu užsakovas turi architektūrini arba detalų laiptinės projektą.

Mūsų tikslas – nepriekaištingai atliktas darbas nuo projektavimo iki montavimo.

Metalinių laiptų kainos

Metalinių laiptų kaina kinta priklausomai nuo to, kokio sudėtingumo laiptus pasirinksite. Žinoma, tiesūs laiptai ir paprasti rėmai yra pigiausias pasirinkimas, kai tuo tarpu U formos laiptai, kuriuos puošia gracingas karkasas – brangesni.

Pagaminti laiptų karkasą priklausomai nuo jo tipo dažniausiai kainuoja nuo 1000 iki 1500 eurų. Montavimo darbai sudaro 30% gaminio kainos.

Bendra laiptų kaina su karkasu, pakopomis ir turėklais nuo 3000 iki 5000 eurų.

Metalinių laiptų privalumai:

 • Ilgaamžiškumas

Metaliniai laiptai tarnauja visą gyvenimą. Metalas yra atsparus temperatūros pokyčiams, drėgmei, neigiamam aplinkos poveikiui.

 • Negirgžda (kaip mediniai laiptai)

Gaminame laiptus iš tobulai paruoštos medienos ir tvirto metalo. Taip pat juos montuoja tik patyrę specialistai. Todėl laiptai negirgžda. Metaliniai laiptai neturi jokio girgždesio, tad net ir nakties metu niekas negirdės, kai eisite į virtuvę atsigerti vandens.

 • Nesideformuoja

Metalas yra atsparus temperatūros pokyčiams, drėgmei, neigiamam aplinkos poveikiui. Didelis pliusas yra tai, kad metaliniai laiptai nesideformuoja, tad jie tarnaus Jums ilgus dešimtmečius, o jų forma visiškai nepakis.

 • Nereikalinga speciali priežiūra (valymas, dažymas, reguliavimas)

Laiptai gruntuojami specialiu gruntu, neleidžiančiu atsirasti rūdims, o padengę milteliniais dažais pamiršite jų priežiūrą visam gyvenimui. Norint atnaujinti laiptus tereikia juos perdažyti ar pakeisti pakopas.

 • Tinka prie visų interjerų

Metalas – prabangos ženklas, tad nusprendę, kad metaliniai laiptai puikiai tiks Jūsų namuose būsite labai originalūs bei išskirtiniai. Pabrėžtina tai, kad metaliniai gaminiai labai puikiai tinka tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere.

 • Puikiai dera su visomis medžiagomis (stiklu, medžiu, aliuminiu, nerūdijančiu plienu)

Prie metalinių laiptų nesunku atrasti derančius turėklus, kadangi beveik visos kitos medžiagos prie metalo atrodo skoningai.

 • Laiptų konstrukcija tvirtinama dviejuose taškuose

Metaliniai laiptai yra tvirtinami tik dviejuose taškuose: grindyse ir perdangoje.

Metalinių laiptų karkaso tipai:

 • Laiptasija iš vieno vamzdžio lygiu dugnu;
 • Laiptasija iš vieno karkaso kampuotu dugnu;
 • Dviguba laiptasija su kampuotu dugnu;
 • Plati vienguba dantyta laiptasija;
 • Plati vienguba lygiu dugnu laiptasija;
 • Spiraliniai laiptai lygiu dugnu.

Metaliniai laiptų kategorijos

 1. Vidaus laiptai
 2. Lauko laiptai
 3. Evakuaciniai priešgaisriniai laiptai

Vidaus laiptai

Laiptai dažniausiai jau būna numatyti namo projektavimo metu, todėl laiptus pradėti gaminti reikia jau statybos metu. Vidaus laiptų gamyba išsiskiria sudėtingumu, todėl rekomenduojame rinktis tik patyrusius specialistus, kad laiptai būtų saugūs ir patogūs.

Laiptų pakopų aukštis negali būti skirtingas. Laiptų matavimas turi būti itin atsakingas tokiu atveju, kai skaičiuojama, kiek pakopų ir kokio aukščio viena nuo kitos jos turėtų būti.

Dažniausiai pasirenkamas optimalus 17-20 centimetrų atstumas, kuris puikiai tinka tokiu atveju, kai laipiojama dažnai ir norisi, kad tai būtų paprasta, patogu ir saugu.

Nepatyrę ,,auksarankiai“ labai dažnai daro viską iš akies, kadangi galvoja, kad nėra skirtumo ir kad kelios pakopos gali būti kiek aukščiau arba žemiau nei kitos. Priešingai, kaip jau minėjome, tai gali sukelti daugiau problemų nei galėjote pagalvoti.

Pagaminus laiptų karkasą rekomenduojame jį montuoti kol dar nėra atlikti vidaus apdailos darbai (nesudėta grindų danga, nenudažytos sienos).

Įrengus laikinas pakopas laiptasija galima bus naudotis statybos metu patogiai patekti į kitą aukštą. Laiptų pakopos rekomenduojame montuoti tik tada kai yra atlikti visi vidaus darbai arba sienos nudažytos tik vieną kartą.

Laiptų pakopas montuojamos atitraukus nuo sienos apie 25mm, kad būtų patogu nudažyti sieną ir ateityje.

Turėklai priklausomai nuo sudėtingumo pradedami gaminti, kai pakopos jau yra sumontuotos. Rekomenduojame turėklų montavimą pradėti, kai visi didesnio gabarito baldai jau sunešti į viršų.

Vidaus turėklų aukštis patogiausias yra 900 mm – 1100 mm. interjere.

Metaliniai turėklai išsiskiria tuo, kad patys iš savęs jie yra labai svarbi interjero detalė, kuri pabrėžia išskirtinį dizainą. Nebereikia jokių papildomų paveikslų arba kilimų, kai namus puošia nuostabūs turėklai.

Jeigu dėl pasirinkimo pačiam sunku išsirinkti tinkamiausia variantą – rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais. Jie įvertinę kliento poreikius pasiūlys idėjas, kurios tinka labiausiai.

Su mūsų pagalba Jūsų laiptai taps pagrindiniu interjero akcentu.

Lauko laiptai

Lauko laiptai dažniausiai naudojami visuomeniniuose objektuose, kaip pagrindiniai arba evakuaciniai laiptai, taip pat galimi ir privačiuose namuose. Jie tinka tiek prie modernios tiek prie senosios architektūros.

Svarbiausias lauko laiptų kriterijus yra saugumas.

Laiptų konstrukcija dažniausiai pasirenkama iš juodo metalo, nerūdijančio plieno, cinkuoto metalo ar aliuminio.

Renkantis pakopas svarbiausia, kad jos nebūtų slidžios. Labiausiai tinkamos lauko pakopoms yra grotelės, nes jos atsparios atmosferos poveikiui, sniegui, ant jų nesikaupia drėgmė. Laiptų turėklą galima rinktis iš juodojo metalo, cinkuoto metalo, nerūdijančio plieno, stiklo ar aliuminio.

Užsakovas planuojantis įsirengti laiptinę turėtų susikurti savo laiptinės pradinę viziją, padedant architektui, ieškant internete ar mūsų svetainėje arba pasitarus su mūsų projektuotoju.

Reikia žinoti matmenis nuo vieno aukšto grindų iki kito, bei aukšto angos skirtos laiptams, išmatavimus. Tai pat reikalingas perdangos bei sienų storis ir jei yra, langų išsidėstymas laiptų zonoje.

Sąmatos bei plano derinimą galima paspartinti jeigu užsakovas turi architektūrinį arba detalų laiptinės projektą.

Evakuaciniai priešgaisriniai laiptai

Priešgaisrinių, evakuacinių laiptų konstrukcijos gaminamos iš metalinių profilių, o laiptų aikštelės, pakopos – iš grotelių.

Evakuacinių (priešgaisrinių) laiptų konstrukcijas dažniausiai statomas ant gelžbetoninių pamatų, o prie fasado tvirtinamas inkarais. Šios metalo konstrukcijos laiptai yra griežtai apibrėžti įstatymo nuostatomis, kuriomis būtina pasidomėti, nes kiekvieno pastato tipui yra atskiri reikalavimai.

Metalinių laiptų dažymas

Metaliniu laiptus dažome milteliniu būdu, taip pat cinkuojame, bei galime pasiūlyti kitus dažymo variantus. Gruntuojame rūdims atspariu gruntu.